Rusza Weimar Youth Forum 2012!

2354

W tym roku to Warszawa gościć będzie Weimar Youth Forum – spotkanie młodych ekspertów z trzech państw Trójkąta Weimarskiego: Francji, Niemiec i Polski. Począwszy od konferencji otwarcia w piątek 30 listopada – na którą zapraszamy wszystkich chętnych! – przez intensywny dzień wykładów i warsztatów w sobotę, aż po zamknięcie Forum i zwiedzanie miasta w niedzielę.

Tematem Forum jest bezpieczeństwo w Europie – bezpieczeństwo szeroko pojęte, bo będziemy debatować nie tylko o zagrożeniach politycznych i ekonomicznych, ale też społecznych. Jakie jest realne zagrożenie terroryzmem w Europie? Czy strefa Schengen będzie się rozwijać? Czy żywność modyfikowana genetycznie to dobry sposób na zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego na kontynencie? – to tylko niektóre z pytań, jakie padną podczas dyskusji.

Planujemy także wydanie pokonferencyjnej publikacji, w której nasi eksperci również spróbują (już w bardziej naukowej formie) dać odpowiedź na niektóre z tych pytań.

Wszystkich zainteresowanych tematem i możliwością dyskusji w bardziej międzynarodowym gronie zapraszamy na konferencję otwarcia Weimar Youth Forum, która odbędzie się 30 listopada (piątek) na Uniwersytecie Warszawskim – Kampus Główny, Budynek Samorządu, sala 200 (wejście od Małego Dziedzińca).

Więcej o Forum i naszych partnerach przeczytacie na oficjalnej stronie: wyf2012.centruminicjatyw.org