Europejska Agencja Obrony: Działalność i perspektywy

mazurek_ksiazka

Publikacja eksperta CIM, Kamila Mazurka, analizująca w doskonały sposób funkcjonowanie i możliwą przyszłość Europejskiej Agencji Obrony, jest już dostępna zarówno w wersji papierowej, jak i on-line. Jest to jedno z pierwszych tak kompleksowych opracowań tego tematu w języku polskim. Do lektury gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych kwestią europejskiej obronności!

Zachęcamy do zakupu naszej publikacji w księgarni naukowa.pl lub w Głównej Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa w Warszawie.

Książkę można też pobrać w wersji PDF.

Ze wstępu

Fenomen Agencji, będącej nową jakością w Europie w zakresie realizacji idei tworzenia wspólnych, europejskich zdolności obronnych leży u podstawy napisania niniejszej publikacji. Chęć zanalizowania owej instytucji oraz przeniesienie jej na grunt polskiej nauki wynika jednak nie tylko z faktu dużego zainteresowania nią na zachodzie starego kontynentu, ani nawet z ambicji, jakie mają wobec niej decydenci polityczni, ale w głównej mierze z wyjątkowej komplementarności spraw jakimi się zajmuje, nie mającej precedensu w historii jednoczącej się Europy.