CIM patronem projektu „Świat pod lupą”

1189

Razem z Europejską Radą Spraw Zagranicznych i Fundacją im. Heinricha Bölla serdecznie zapraszamy w dniach 3-4 czerwca 2016 r. do Muzeum Polin na pierwszą edycję wydarzenia Świat pod Lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe.

swiat_pod_lupa_3-4.06.2016_logo

Dokąd zmierza Świat? Jaka będzie przyszłość Europy? Gdzie jest w tym wszystkim miejsce dla Polski? „Świat pod lupą” to zaproszenie do obywatelskiej debaty o tematach międzynarodowych. Dyskusje, filmy i warsztaty pozwolą zobaczyć współczesne wyzwania wyraźniej i z wielu perspektyw. Będziemy rozmawiać o rosyjskiej propagandzie, o tym, jak będą wyglądać wojny przyszłości, jaka będzie Ameryka po wyborach i czy w Europie może powstać Islamistan. Spotkamy się z reportażystkami oraz uchodźcami mieszkającymi w Polsce. A na koniec, w gronie czołowych intelektualistów młodego pokolenia, zastanowimy się, jak Polska powinna odnaleźć się w Europie i świecie, które w nadchodzących latach oferować będą nowe wyzwania. Będziemy gościć m.in. wiodącego europejskiego myśliciela Iwana Krasteva, czołową komentatorkę „Le Monde” Sylvie Kauffmann, autora bestsellerowych esejów Marka Leonarda, a także Judy Dempsey, autorkę biografii Angeli Merkel i wieloletnią korespondentkę „New York Times”. Honorowego patronatu udzielił Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar, a obecni i byli RPO dyskutować będą z publicznością o wartości praw obywatelskich w naszym regionie w obliczu aktualnych wyzwań. Warszawskie spotkania międzynarodowe są otwarte dla wszystkich, którzy podzielają naszą fascynację światem i troskę o jego przyszłość.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

POBIERZ PROGRAM

Więcej informacji, sylwetki gości i bogata w różnorodne materiały Strefa Wiedzy dostępne są na stronie www.swiatpodlupa.eu


Organizatorzy:

spl organizatorzy


Partnerzy i patroni:

spl patroni