Blog CIM: wybory regionalne w Niemczech

934

4 września 2016 w Meklemburgii Pomorzu Przednim odbyły się wybory do Landtagu (parlament regionalny). Na najbliższą niedzielę (18 września) planowane są wybory w Berlinie. Polecamy komentarze do niemieckich wyborów regionalnych, które ukazały się ostatnio na naszym blogu.

15.09.2016: Michał Kędzierski w artykule „Zmierzch Merkel?” skomentował wybory w Niemczech i zastanawiał się, kto bardziej życzy Merkel i CDU porażki – polityczny wróg (AfD) czy sojusznicy (SDP).

Pozycja Merkel jest osłabiona i tym razem będzie musiała walczyć o swoje kanclerstwo. Jej szanse na czwartą kadencję i wyrównanie rekordu rządzącego 16 lat Helmuta Kohla są jednak wciąż bardzo poważne. Jak na razie „zmierzch Merkel” pozostaje natomiast życzeniem. Być może nawet bardziej SPD, niż AfD.

14.09.2016: Joanna Tołczyk zastanawiała się czy CDU uda się pokonać AfD w Berlinie oraz dlaczego Angela Merkel poniosła tak dużą porażkę w Meklemburgii- Pomorzu Przednim w artykule zatytułowanym „Meklemburgia Pomorze-Przednie dała czerwoną kartkę CDU. Jak zagłosuje Berlin?„.

Zachęcamy do lektury!