Artur Malantowicz na Europejskim Okrągłym Stole Humanitarnym w Warszawie

1365

W Warszawie odbył się dzisiaj Europejski Okrągły Stół Humanitarny, trzecie z serii czterech takich wydarzeń w Europie, zorganizowany przez Komisję Europejską oraz sieć uczelni Network on Humanitarian Action (NOHA). Artur Malantowicz, Ekspert CIM ds. Bliskiego Wschodu, a zarazem Dyrektor Operacyjny NOHA, był jednym z głównych prelegentów panelu otwierającego wydarzenie.

A.Malantowicz„Nadszedł moment, aby się zaangażować, aby mieć odwagę podjąć kluczowe i trudne decyzje. Światowy Szczyt Humanitarny oferuje do tego idealne warunki, podobnie jak Europejskie Okrągłe Stoły Humanitarne (…) Uczestnictwo pracowników humanitarnych w procesie jest istotne, ale nie powinniśmy na tym poprzestawać. Potrzebne są długofalowe zobowiązania rządów, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, ale i nas samych, obywateli. Chciałbym więc zachęcić Was wszystkich do przyłączenia Waszych głosów i Waszych działań, aby móc odmienić oblicze pomocy humanitarnej, dzisiaj, jutro i w odległej przyszłości” – mówił Artur Malantowicz.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym Europejski Okrągły Stół Humanitarny, opublikowanym przez Gazetę Wyborczą, z depeszą PAP „NOHA: ponad 120 mln ludzi na świecie potrzebuje pomocy humanitarnej”  oraz z wywiadem, którego Artur Malantowicz udzielił Polskiemu Radiu (magazyn „Polska i Świat”, Program Pierwszy Polskiego Radia, 2 marca 2016 r.).